Indie Oyunlar

KÜÇÜK DEVLER

Indie oyunları seviyoruz çünkü sektörün ihtiyaç duyduğu yaratıcılık ve farklı bakış açılarının bu bağımsız ekiplerden çıktığını biliyoruz.

İşte tam da bu yüzden, Gaming Istanbul olarak siz bağımsız oyun geliştiricilerini desteklemek istiyoruz. Sizler için özel olarak yaratacağımız alanda ücretsiz olarak yer alabilir, bir yandan oyunlarınızı ziyaretçilerimizle buluşturabilir, diğer yandan da profesyonel görüşmeler gerçekleştirerek oyununuzun yeni yayıncısını/yatırımcısını bulabilirsiniz.

Indie Oyun Alanı Prosedürleri

GIST 2017 içerisindeki Indie Oyun Alanı bünyesinde yer almaya hak kazanan bağımsız oyun geliştiricileri, 4 gün boyunca oyunlarını sergileyebilecekleri stantlar için ücret ödemeyeceklerdir. Bu alanda yer alabilecek bağımsız oyun geliştiricilerinin aşağıdaki şartlara uyuyor olması gerekmektedir;

• INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcılar mali açıdan bağımsız olmalıdır.

• INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcıların yıllık net gelirleri 50.000 TL’nin altında olmalıdır.

• INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcılar, yalnızca kendilerine ait orijinal içerikleri sergileyebilirler.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almak isteyen her yapımcının başvurusu seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

INDIE OYUN ALANI’nda yer alabilmek için son başvuru tarihi 31 Aralık 2016’dır.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almaya hak kazanan katılımcılar için elektrik ve internet altyapısı hazır ham stantlar, GL Events tarafından hazırlanacaktır. PC, konsol, monitör vb. tüm donanım katılımcı tarafından temin edilecektir.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almaya hak kazanan katılımcılar fuara giriş bileti, ulaşım ve konaklama harcamalarını kendileri üstleneceklerdir. INDIE ALANI katılımcılarına özel, B2B biletlerinde %50 indirim uygulanacaktır. İndirim kodu, katılımı onaylanan ekiplere ayrıca mail olarak gönderilecektir.


Etkinlikler


Ziyaretçi Haber Bülteni

Share this: