Markanız görünmez olmayı göze alabilir mi?

Newzoo’nun 2017 ilk çeyreği için yayınladığı rapora göre 773.9 milyon dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaşan Türkiye oyun sektörü, 2015 yılında Google’ın GDC sunumunda Türkiye’yi “En hızlı büyüyen oyun pazarlarından birisi” olarak göstermesinin ne denli doğru bir mesaj olduğunu gözler önüne seriyor (2015 yılında Türkiye Pazar büyüklüğü 464 milyon dolar büyüklüğündeydi).

Bu hızlı büyüme, dev global markaların Türkiye’ye yönelik yatırımlarının da artmasına sebep oldu. Türkiye oyun sektörünün dünyaya açılan kapısı olan Gaming Istanbul’da; Horizon Zero Dawn, For Honor, Smite Tactics gibi oyunlar Türkiye’de ilk kez, henüz piyasaya çıkmadan önce ziyaretçileriyle buluştu. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Blizzard Entertainment ve Tencent Games, Türkiye’de ilk kez Gaming Istanbul bünyesinde aksiyon aldı.

Dünyanın dev markaları dikkatlerini Gaming Istanbul’a çevirmişken, Türkiye oyun sektörünün gelişmesine yönelik önemli atılımlar da atıldı. Oldmoustache Gameworks’ün merakla beklenen oyunu No70: Eye of Basir’in lansmanı GIST 2017 bünyesinde gerçekleşirken, tam 30 bağımsız oyun geliştiricisi de oyunlarını ücretsiz olarak ziyaretçilerle ve profesyonellerle buluşturma imkanına sahip oldu.

Türkiye; genç nüfusu ve coğrafi avantajıyla Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya oyun pazarlarının ilgi merkezi. Ve tüm bunların tam ortasında da, Türkiye ile dünyayı birbirine bağlayan Gaming Istanbul yer almakta. 2017 ile birlikte 82.417 ziyaretçi sayısına ulaşan GIST, 01 – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek GIST 2018’e 100.000’in üzerinde ziyaretçi bekliyor.

Peki, GIST’te olmak size ve markanıza ne kazandıracak?

  • GIST; her yıl dört gün boyunca Avrupa ve Asya oyun pazarlarını birleştiren bir köprü olacak.

  • GIST; markanız ve ürününüz için dört günde 100.000 ziyaretçi değerinde görünürlük sağlayacak.

  • GIST’te kullanıcı kitlenizle buluşacak ve gelecekteki kullanıcılarınıza “biz de buradayız” mesajını vereceksiniz.

  • GIST sırasında sektör profesyonelleriyle bir araya gelecek ve gelecekteki iş imkanlarını değerlendirebileceksiniz.

  • GIST’te 3 gün boyunca, dünya oyun sektörünü yönlendiren geliştirici ve tasarımcıların konferanslarına katılabileceksiniz.

  • GIST’ in kariyer etkinlikleri sayesinde, gelecekteki takım arkadaşlarınızla tanışabileceksiniz.

Eposta:
Firma:
İsim:
Posizyon:

Satış Grubu

Emre Kavustu
Satış Sorumlusu
emre.kavustu@gamingistanbul.com

Başvuru

Katılım detayları ve formları
Detaylı bilgi

Share this: