GIST 2016 Geliştirici Konferansları, Bahçeşehir Universitesi’nde yapılacak. 2016 yılının geliştirici konferansı teması “Oyunlarda Konsept Tasarımı ve Sanat Yönetimi” olarak belirlendi. Ninja Theory’den Emrah Elmaslı, Trion Worlds’ten Adam Hetenyi, Unity’den Oscar Clark, G2A’dan Patryk Kadlec, Pascal Luban ve Vala Games’ten Hamidreza Bagheri’nin katılacağı konferanslar 3 Şubat tarihinde, Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Sahnesi’nde.

Yoğun istek üzerinde, GIST 2016 Geliştirici Konferanslarına Sanal Gerçeklik / Virtual Reality (VR) seminerleri de eklenmiştir. 3 Şubat tarihindeBahçeşehir Üniversitesi B Konferans Salonunda düzenlenecek konferansta, uluslararası geliştiriciler katılımcılara VR eğitimleri verecekler.

“Konferansta konuşmacı olarak yer almak istiyorsanız lütfen başvuru formunu doldurunuz. Kabul edilmeniz halinde sayfada yer almasını istediğiniz fotoğrafınızla beraber info@gamingistanbul.com adresine “Geliştirici Konferansı” başlığıyla mail atınız. Tüm konuşmalar İngilizce yapılacaktır. Konuşmacıların konaklama ve ulaşım masrafları kendilerine aittir.

GIST Geliştirici Konferansı SponsorlarıKonsept Tasarım ve Sanat Yönetimi Konferansı

(Concept Design & Art Direction Conference)

3 Şubat 2016
Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Sahnesi

emrah_profile_300px[1]

Emrah Elmaslı

Senior Concept Artist

Ninja Theory Ltd.

ninja-logo-03

HETENYI_WEB

Adam Hetenyi

Lead Game Designer

Trion Worlds Ltd.

oscar-clark-unity

Oscar Clark

Evangelist

Unity Technologies

Patryk-Kadlec copy

Patryk Kadlec

Head of Business Development

G2A.COM Sp. z o.o. (Ltd.)

pascal_luban_dc

Pascal Luban

Freelance Game Designer & Creative Director

hamidreza

Hamidreza Bagheri

Co-owner

ValaGames

vala-xxs-21

Sanal Gerçeklik Konferansı

(Virtual Reality Conference)

3 Şubat 2016
Bahçeşehir Universitesi – B Konferans Salonu

2016’ya HOŞGELDİNİZ! – Sanal Gerçekliğin Yılı

Bilgisayar dünyası ile etkileşimde klavye, monitör ve mouse bizim için tanıdık bir görüntü haline gelmiş ve on yıllardır benimsenmiş yöntem olmuştur. Bu teknoloji o kadar yaygınlaşmış ve benimsenmiştir ki, işlerimiz için ofislerimizde, eğitim için okullarımızda ve oyunlar için evlerimizde evrensel bir standart haline gelmiştir. Geçmişte bu dijital dünyayla ve bilgisayarlarla olan etkileşimimizi değiştirmeye yönelik, etkileri değişen ölçülerde cesur teşebbüsler yapıldı. Ancak bu sene, kelimenin tam anlamıyla bir devrime tanıklık etmenin eşiğindeyiz. İnsan-bilgisayar etkileşimine yönelik, internetin icadından bu güne kadar ki belki de en büyük devrim!

Bu devrim kendisini Sanal Gerçeklik formunda bizlere sunuyor.

2012 yılından beri bu yeni teknolojinin arkasındaki ivme hep artmış, Sony, Facebook, Google, Samsung, Valve ve daha pek çok büyük ve etkili kuruluş sanal gerçeklik donanımı üzerine çalıştığını kamuya duyurmuştur. Bütün bu çalışmaların piyasaya sürülmek istendiği zaman dilimi de 2016 olarak belirlenmiştir. Birkaç ay içerisinde hepimiz yeni bir teknolojik mecranın doğuşuna tanıklık edeceğiz ve bununla birlikte bilgisayarlarımızla, dijital dünyamızla ve en önemlisi de birbirilerimizle olan etkileşimimizdeki değişimleri göreceğiz.

03 Şubat 2016 Çarşamba günü, uluslararası VR teknoloji uzmanlarının katılımı ile gerçekleştireceğimiz konferansta; 2016’da bu yeni teknolojiden neler beklediğimizi, ulaşabileceği potansiyeli ve limitleri, kullanılabileceği teknik ve ticari uygulamaları tartışacak ve bu yeni teknolojiyi daha iyi anlayacağız. Siz de bize katılın ve sektörün gelecekte nereye ilerleyeceğini hep birlikte görelim!

KONFERANS PLANI AÇIKLANACAKTIR

 

josh-naylor-unity

Josh Naylor

Tech Evangelist

Unity Technologies

Marcin-Kryszpin

Marcin Kryszpin

Head of VR Team & Project Manager/Game Designer

G2A.COM Sp. z o.o. (Ltd.)

ozan_gelistirici

Ozan Yurdakul

Founder/VR Applications Manager

Kuka Software & Technology LLC

yagiz_gelistirici

Yağız Hatay

Founder/Manager

Codemodeon

mark_steen_gelistirici

Mark Steen

PhD Assistant Professor

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü

matt

Matt Komorowski

Head of Sales

PayPal CEE

PayPal_2014_logo.svg

GIST Geliştirici Konferansı Komitesi

samihamid

Güven ÇATAK
BUG Game Lab
Kurucu Yönetici

Sami HAMİD
PulseVR
Proje Yöneticisi

[vc_posts_grid loop=”size:3|order_by:date|order:DESC|post_type:post|categories:35″ grid_columns_count=”3″ grid_layout=”title|link_post,image|link_post” grid_thumb_size=”107×107″ title=”Haberler” el_class=”etkinlikler-container sidebar-haberler”]

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi

Reklam Alanı


Share this: