2016 Referanslar

Sektörün yapı taşlarından biri olan Overgame’in, Gaming İstanbul ilgisi, merakı ve desteği ilk etkinlikten de öncesine dayanıyor. Diğer ilk katılan fuarcılar gibi biz de bizi neyin beklediğini bilmiyorduk.

GL Events fuar ekibi bize, işlemlerin en başından sonuna kadar bizim kadar hırslı ve profesyonel insanlarla çalışma fırsatı sundu. Yeni ve faydalı bir iş yaptığımız için de mutlu olduk. Bir dahaki Gaming İstanbul fuarı için daha umutlu, inançlı ve heyecanlıyız.

Can Aral Owner, OverGame

GIST fuarı IGG’nin katıldığı önemli bir etkinlikti. Mobil oyun markamızın tanınma oranını arttırdık, hedef kitlemizle tanışarak beklentileri hakkında konuştuk ve bu geniş alanda çok verimli vakit geçirdik. Etkinlik sırasında, standımıza uğrayan ziyaretçiler özel hediyeler kazandılar ve oyunlarımızı test etme şansı yakaladılar. Umarım daha fazla oyunların ve daha çok ziyaretçilerin katıldığı bir fuar olur.

Böyle devam edin.

Cihan Çelikörs Turkish Production Manager, IGG

Oyun sektörünün hızla büyüdüğü şu dönemde, Gaming İstanbul tam zamanında, isteklere yanıt veren ve makul bir organizasyon olarak karşımıza çıktı. Gpay ailesi olarak, sunumların konumlandırılmasından ve kalitesinden, aynı zamanda oyuncularla iletişim kurmak amacıyla katıldığımız etkinliğin organizatörlerinin işbirlikçi tutumlarından çok etkilendik ve bu avantajdan yararlandık. Önceden planlanmış hazırlıklar, ince detayların gözden kaçmamış olması ve kesintisiz iletişim, katılımcı olarak bizi çok memnun etti.

Umuyoruz ki, ülke olarak bizi ileri taşıyacak olan bu etkinlik, hayran kitlesi sayesinde büyüyen bir marka haline gelir; GL Events Ekibine katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Tuğberk Seçkin General Manager, GPay

Gaming İstanbul, iyi planlanmış turnuvalar, basın, konferans, B2B ve B2C alanlarıyla Türkiye’nin çok uzun zamandır ihtiyacı olan bir organizasyondur.

Cihan Ağaişi Turkish Marketing Manager, Oasis Games

Her şeyden önce şunu belirtmeliyiz ki, 4 gün süren bu fuardan çok memnun kaldık, çünkü alan çok genişti ve ziyaretçi akınına uğramış olmasa da çok düzenliydi. Gaming İstanbul etkinliği sırasında, bütün sevilen ve tanınmayan Türk oyun medyalarını gördük ve bu da bizim beklentilerimizi karşıladı diyebiliriz. Bu organizasyonu gerçekleştiren ve ellerinden geldiğince bize yardımcı olan bu takıma çok teşekkür ederiz.

Bizim için B2B alanı etkinlikteki en favori alanımızdı. Önemli isimlerle tanışma ve normalde ulaşamayacağımız kişilere fikirlerimizi sunma fırsatı bulduk. Hiç çekinmeden bazı uluslararası firmalarla çalışabildik, ilerde daha büyük fırsatlarla geleceğiz. 2017’de, Gaming İstanbul’un daha büyük bir etki yaratacağından eminiz. Ve yine biz, 2017 de gerçekleşecek olan bu etkinlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Oldmoustache Team Indie Developer, No70

G2A.COM GIST 2016’nın tamamıyla ilham verici bir etkinlik olduğuna kanaat getirdik.

GIST’in ilk fuarına adımımızı attığımız an, çok uluslu medyaların, oyun dağıtıcılarının, yayıncıların, E-spor takımlarının ve oyun geliştiricilerin karşısında sadece bir etkinlik alanına değil, bütün oyun topluluğunu alıcının söz sahibi olduğu bir çatı altında toplayan rüya gibi bir alana geldiğimizden emindik.

Oyun sektöründe herkesin yararlanacağı ve verimli bir global pazar kurmak G2A’nın en temel değeridir.

G2A GIST2017’ye katılmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Management and Sta of G2A.com

İndie Geliştiricisi olarak, Gaming İstanbul’a katılmak benim profesyonel atılımlarımdan biriydi. Ulusal ve uluslararası firmalarla tanışma fırsatı bulduğum, profesyonel olma yolunda ilerlememi sağlayan büyük bir adımdı. Buna ek olarak, ihtiyacınız olduğunda yardım eden ve yüzlerinde gülücükler eksik olmayan bir takımla çalışmak sunumunuzu mükemmel yapmanıza yardımcı olacağına inanıyorum. Eğer bağımsız bir geliştiriciyseniz ve işinizi daha ileri taşımak istiyorsanız, Gaming İstanbul’a katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Ali Arda Süer Özçelik Indie Developer, Pocket Universe

Unforseen oyunumuzu ilk defa sunma şansımızın olduğu Gaming İstanbul’da benzersiz bir deneyim yaşadık. Türkiye’de indie geliştiricilerinin bu denli büyük bir etkinliğin parçası olduğunu görmek sektörün geleceği için bizi umutlandırdı. GIST’i sektördeki bir nimet olarak görüyoruz, o yüzden seneye bizi ve ziyaretçileri nelerin beklediğini büyük bir hevesle ve merakla bekliyoruz. Seneye görüşürüz!

Iron Stake Team Indie Developer, Unforseen

Goodgame Studios’ta 4 yılı aşkındır çalışıyorum ve sorumluluklarımı global seviyeye taşımadan önce ilk senemde Goodgame Studios’u Türk pazarına tanıtmakla görevliydim. 2016 GIST Konferansı, Türkiye’de ziyaret ettiğim en iyi oyun fuarıydı. Konferans güzeldi, bağlantı kurma fırsatları şahaneydi ve oyun sektöründeki genç yeteneklerle tanışmaktan keyif aldım.

Şunu söylemeliyim ki bu etkinlik, Türkiye oyun topluluğunun Avrupa’nın en önemli etkinliği olmasına yardımcı olacak.

Çağlar Eğer Expert Business Development, Goodgame Studios