2017 Referanslar

[email protected], GIST 2017’de oyunculara tanıtımı

Gaming İstanbul’un ikinci fuarı GIST 2017 yoğun ilgi gördü ve global standartlara ulaşmak adına Türkiye’deki oyun sektörünün gelişmesinde hayati bir etkinlik haline geldi. Oyun sektörünün gelişimine anlamlı bir şekilde katkı sağlayan etkinlikleri desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. PlayStation olarak, Gaming İstanbul’a aktif katılımımızla pazar payımızı %90 arttırdık. Bütün oyuncuların isteklerine yanıt veren PS4 ürünlerimizi sergiledik ve en popüler olanları piyasaya sürdük. Türkiye’deki oyuncular, PS VR’ın ilk kıvılcımlarına şahit olmak için bir araya geldi. GIST 2017’den çeşitli oyunlarımızı, diğer ürünlerimizi ve gelecek nesil için oyunu tekrar tanımlayan unutulmaz sanal gerçeklik deneyimi sunmak bizim için bir zevkti.

Mustafa Yiğit Playstation Turkey Department Manager

Yaratıcısı Troy Mahborn ile uzun zamandır beklenen ‘’Horizon: Zero Dawn’’ deneyimi

Playstation Türkiye’nin GIST 2017’de bulunması PS VR’ı ve birçok heyecan verici etkinlikleri içinde barındırdı. Oyuncular, en popüler oyunlarımızı deneyimleme fırsatı buldu. En çok ilgi çeken olay, PlayStation 4 ‘’Horizon: Zero Dawn’’ oyununun ilk defa Türkiye’de GIST 2017 etkinliğinde denenmesi oldu. Sunum için oyunun geliştiricisi Guerilla Games’ten Troy Mashburn’ü davet ettik. Troy Mashburn ilgi çekici sunumunda oyunun iç görüsünün üretimine katkısını ve geliştirirken izlediği yolları, özelliklerini ve oyuncuların tadacağı özel deneyimleri anlattı. GIST 2017 PlayStation için bir sürü ‘ilk’i içinde barındırdı ve bu etkinliğe katılan herkes için heyecan verici bir etkinlik oldu.

Sercan Sülün Playstation Turkey Software Product Manager

Türkiye’nin en büyük oyun fuarının bir parçası olmak bizim için bir zevkti. 2018’de de Kinguin kesinlikle bu alanı ziyaret edecek.

Piotr Kulaga Head of Corporate Events, Kinguin

GIST, oyun sektöründe olan firmalar için en etkili fuarlardan biri. Kullanıcılarımıza ulaşmamızı sağlıyor. Geçen yıl, birçok yayıncıları ve hayranlarını bir araya getirdik. GIST B2B alanı da yeni ortaklarımızı bulabilmemiz için müthiş bir fırsat. GIST 2018’i iple çekiyoruz.

Murat Kömürcü ByNoGame CEO

GIST 2017 bizim için çok verimliydi. GIST’in en önemli faydası ise şu; uluslararası bir fuar olduğundan B2B alanında daha fazla profesyonellerle tanışmak mümkün. Simula Games olarak, Aerosoft’la, simülasyon oyun yayıncılarından biriyle tanıştık ve 3 gün boyunca B2B alanında yüz yüze görüşmeler yaptık. Görüşmeler olumlu geçti ve fuardan sonra yayıncıyla görüşme kararı aldık. 2017’nin Mayıs ayında Aerosoft’la bir anlaşma yapmak üzereyiz. Sağladığı alan ve basınla konuşma fırsatı sunduğu için, GIST’i bütün bağımsız geliştiricilere şiddetle tavsiye ediyorum.

Mehmet Can Kahraman Simula Games

GIST’in iki yılında da güzel vakit geçirdim. Oyunculardan oyunla ilgili yorumlarını dinleme, onları oyun oynarken izleme ve not alma fırsatı buldum. Basında çok sıcakkanlı insanlarla tanıştım. İndie’leri desteklemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Tolga Ay Remnants of Naezith

GIST 2017, oyun dünyası için verimli bir etkinlikti. Hem oyun severler, hem de firmalar için. Aktiviteleri çok etkileyiciydi. Oyuncuların ve firmaların arasında köprü olan bu etkinlikte bulunmaktan çok mutluyuz. Gaming İstanbul’da, firmalar birbirleriyle iletişim kurup, iş birliği yapabiliyorlar. Bence bu sektördeki bütün firmalar GIST’e katılmalı diye düşünüyorum.

Emre Ergül Business Development Manager, Papara

GIST 2017, indie geliştiricileri için kesinlikle mükemmel bir deneyim. GIST seminerleri bilmediğiniz birçok şeyi öğrenmenizi sağlıyor. Bütün Türkiye oyun medyası buradaydı ve oyunumuzu sunmamız için bize şans tanıdı.

Hüsamettin Yüzer Abyss Gameworks

Geliştirici ve oyuncu olarak, oyun sektörü ve kültürü bakımından vizyonumuzu geliştirmek için Türkiye’de böyle bir etkinliğe ihtiyacımız vardı. Gaming İstanbul’da tanıştığımız geliştirici arkadaşlarımızla hala iletişim içerisindeyiz. Özellikle B2B alanı, seminerler ve geliştirici konferansıyla iyi planlanmış bu etkinlik, her geçen sene daha da iyiye gidiyor.

Enes Uğur Şekerci Torreng Labs

Oldmoustache Gameworks Ekibi olarak, Gaming İstanbul’un bir parçası olmaktan çok memnunuz.

Öncelikle, GL Events’e bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür ederiz. Fuarın başından sonuna kadar sorunlarımızla ilgilenen Gaming İstanbul personellerine de ayrıca teşekkür ederiz. Türkiye oyun sektöründe böylesine iyi bir ekibin bulunması geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Evren Özgüner Oldmustache Gameworks

Pil sektörünün uzun zamandır beklediği türden bir fuar olan GIST, Türkiye’deki yeni oyun kategorileri ve oyun ekipmanlarını tanıdığımız, direkt olarak kullanıcılarımıza ulaştığımız ve onlarla tanıştığımız en ideal mekan oldu. Özellikle VARTA oyun konsolu gibi uzun dayanan pil üretici firmaları için çok manidar bir alan. Böylece, GIST’e katılmak ve çeşitli etkinliklerle kullanıcılarımızla ve potansiyel kullanıcılarımızla iletişime geçmek, markamızın konumlandırılması ve pazarlanması için doğru bir karar oldu.

Türkiye’de yeni oyunlara ve oyunculara yönelik iş geliştirmek ya da bu işleyişi görmek isteyen markalar için GIST’e katılmak çok yararlı bir adım olur.

VARTA Consumer Batteries Ekibi Spectrum Brands Türkiye