top of page
gist-web-indiearea-2100_400_edited.jpg

Indie Alanı

KÜÇÜK DEVLER

Indie oyunları seviyoruz çünkü sektörün ihtiyaç duyduğu yaratıcılık ve farklı bakış açılarının bu bağımsız ekiplerden çıktığını biliyoruz.

İşte tam da bu yüzden, Gaming Istanbul olarak siz bağımsız oyun geliştiricilerini desteklemek istiyoruz. Sizler için özel olarak yaratacağımız alanda ücretsiz olarak yer alabilir, bir yandan oyunlarınızı ziyaretçilerimizle buluşturabilir, diğer yandan da profesyonel görüşmeler gerçekleştirerek oyununuzun yeni yayıncısını/yatırımcısını bulabilirsiniz.

Indie Oyun Alanı Prosedürleri

GIST 2022 içerisindeki Indie Oyun Alanı bünyesinde yer almaya hak kazanan bağımsız oyun geliştiricileri, 4 gün boyunca oyunlarını sergileyebilecekleri stantlar için ücret ödemeyeceklerdir. Bu alanda yer alabilecek bağımsız oyun geliştiricilerinin aşağıdaki şartlara uyuyor olması gerekmektedir;

INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcılar mali açıdan bağımsız olmalıdır.

INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcıların yıllık net gelirleri 6.000 Euro’nun altında olmalıdır.

INDIE OYUN ALANI’nda yer alacak yapımcılar, yalnızca kendilerine ait orijinal içerikleri sergileyebilirler.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almak isteyen her yapımcının başvurusu seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almaya hak kazanan katılımcılar için elektrik ve internet altyapısı hazır ham stantlar, Vardiya tarafından hazırlanacaktır. PC, konsol, monitör vb. tüm donanım katılımcı tarafından temin edilecektir.

INDIE OYUN ALANI’nda yer almaya hak kazanan katılımcılar ulaşım ve konaklama harcamalarını kendileri üstleneceklerdir.

INDIE OYUN ALANI’ nda yer almaya hak kazanan her ekipten iki kişiye GIST Business bileti ücretsiz olarak verilecektir. Alınacak diğer B2B biletler için %70 indirim uygulanacaktır. İndirim kodu, katılımı onaylanan ekiplere ayrıca mail olarak gönderilecektir. (B2B biletlerinden %70 indirim iki bilet ile sınırlıdır.)

Indie geliştiricisiniz ama bu şartları sağlamıyor musunuz? Ücretsiz yer almak için seçilen indielerden biri olamadınız mı? 300 Euro ücretle siz de stant açabilirsiniz.

Kabul Edilen Oyunlara Sağlanacak Fırsatlar

– Kabul edilen tüm oyunların bestgameprice.net üzerinde özel bir sayfası olacaktır.
– Jüri tarafından seçilen 10 oyun Gaming İstanbul Ana Sahnesinde 2 dakika içinde oyunlarını ziyaretçilere ve jüriye sunacak ve ödül töreniyle seçilen 3 oyun ödüllerini alacak.
– 2 kişilik iş bileti ve ekibin geri kalanı için %70 indirim (2 ekip üyesi)
– Jürimiz tarafından seçilen ilk 3 oyunun geliştirici ekibine birer adet 2-3 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleşecek Global Games Patch etkinliğine bilet verilecektir
– Jürimiz tarafından seçilen ilk 3 oyunun geliştirici ekibine birer adet MSI VIGOR GK30 COMBO TR Klavye & Mouse set verilecektir.
– Jürimiz tarafından seçilen ilk 3 oyunun geliştirici ekibine birer adet 27-28 Eylül tarihlerinde hibrit olarak gerçekleşecek Pocket Gamer Connects Helsinki etkinliğine bilet verilecektir.
– Jürimiz tarafından seçilen ilk 3 oyunun geliştirici ekibine toplam 10 adet Hyper Games Conference İstanbul etkinliğine bilet verilecektir.

– Jürimiz tarafından seçilen ilk 3 oyunun geliştici ekibine DT Cloud Platform’dan Birinciye 5K $ değerinde, ikinciye 3K $ değerinde, üçüncüye 2K $ değerinde bulut servisi verilecektir.
– Atlas Localization birinci olacak geliştirici ekibin oyununa dört dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça) yerelleştirme hizmeti sağlayarak oyunun daha geniş pazarlara ulaşmasında yardımcı olacaktır.

Jurilerimiz

Guven-SB-2048x2048.jpg
Yasemin-Baran-Siyah-cropped.jpg

Can Sungur

Influencer

Güven Çatak

Founder Director of Bahçeşehir University Game Lab

Yasemin Baran

Illustrator

Indie Alanı Sponsoru

Ogemy.png
Best Game.png
Upgrade.png
DT.png
MG_4055
press to zoom
1P9A8687
press to zoom
MG_4067
press to zoom
1P9A8512
press to zoom
WhatsApp-Image-2022-05-13-at-14.48.12
press to zoom
WhatsApp-Image-2022-05-13-at-14.48.26
press to zoom
WhatsApp-Image-2022-05-13-at-15.03.10-1
press to zoom
WhatsApp-Image-2022-05-13-at-15.03.10
press to zoom
1/1

Gallery

bottom of page