top of page
meettomatch.jpg

MeetToMatch

MeetToMatch portalında profesyonel kişilerle iletişim kurup, toplantı ayarlayarak sektördeki gelişmelerden haberdar olmak için profesyonel biletinizi almayı unutmayın!

MeetToMatch toplantı yöneticisine nasıl giriş yapabilirim/nasıl erişebilirim? https://www.meettomatch.com adresine gidin, "log in" düğmesini tıklayın ve etkinliğinizi seçin. E-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz (şifreniz e-postanıza gönderilecek veya oturum açma sayfasında yeni bir şifre talep edebilirsiniz.). Ayrıca toplantı yöneticisinde oturum açmak için iOS veya Android uygulamamızı kullanabilirsiniz.

MeetToMatch'te oturum açtığımda e-posta adresim/şifrem yanlış görünüyor. Ne yapabilirim? E-posta adresiniz yanlışsa, kaydolmak için hangi e-posta adresini kullandığınızı kontrol edin ve bu adresi kullanarak oturum açtığınızdan emin olun. Parolanız çalışmıyorsa, yanlışlıkla arkasına boş bir alan kopyalayıp kopyalamadığınızı kontrol edin. Şifrenizi bulamıyorsanız spam/junk klasörünüzü kontrol edin. Orada da bulamazsanız, info@meettomatch.com beyaz listeye ekleyin, yeni bir şifre isteyin ve gelen kutunuzu ve spam klasörünüzü tekrar kontrol edin. Hâlâ sorun yaşıyorsanız info@meettomatch.com ile iletişime geçin.

Toplantılarımı planlamaya ne zaman başlayabilirim? MeetToMatch platformuna erişiminiz olur olmaz toplantıları planlamaya başlayabilirsiniz. Etkinliğe yaklaştıkça yeni kişiler kaydolacağından, katılımcı listesini düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Projemi/ürünümü nasıl eklerim? Projenizi/ürününüzü eklemek için profilinize gidin ve altındaki 'add new product' düğmesine tıklayın. Bir başlık, resim, bilgi, bağlantı ve isteğe bağlı olarak bir YouTube veya Vimeo videosu ekleyin. Bitirdiyseniz, durumun "visible" olarak ayarlandığından ve projenizin/ürününüzün siz kaydettikten sonra "Showcase" altında görüneceğinden emin olun.

Şirket profilimizi nasıl güncelleyebilirim? Bilgilerinizi güncellemek için "my profile"e gidebilir ve mavi "edit" düğmesini tıklayabilirsiniz. Şirket profilinizi MeetToMatch kullanan iş arkadaşlarınızla paylaştığınızı unutmayın, böylece profilinizin sağ tarafında yaptığınız herhangi bir değişiklik onların profillerinde de değişir. Şirketinizdeki konumunuzu netleştirmek için 'Describe here what you are looking for and reasons for planning meetings with you (Ne aradığınızı ve sizinle toplantı planlama nedenlerini burada açıklayın)' metin alanını kullanabilirsiniz.

Profil resmimi ve kullanıcı bilgilerimi nasıl ayarlarım? Bilgilerinizi güncellemek için "my profile"e gidebilir ve mavi "edit" düğmesini tıklayabilirsiniz. Resimlerinizi yükleyebilir veya sürükle bırak özelliğini kullanabilirsiniz. Profil bilgilerinizi düzenledikten sonra 'save'i tıklayın.

Saat dilimimi nasıl değiştiririm? Saat diliminizi "My Profile" altındaki "Settings"dan değiştirebilirsiniz. Sistem size etkinliğin varsayılan saat dilimini ve etkinliğin sizin saat diliminizdeki saatlerini gösterecektir.

Çalışma saatlerimi nasıl ayarlayabilirim? İlk kez oturum açtığınızda saat diliminizi ve çalışma saatlerinizi seçin veya istediğiniz zaman ayarlamak için "My Profile" altındaki "Settings"e gidin. Sistem, etkinliğin hangi saat diliminde olduğunu, sizin saat diliminizde hangi saatin olduğunu ve hangi saatlerde müsait olmayı seçtiğinizi size gösterecektir. Çalışma saatlerinizin dışındaki saatler programınızda görünmez ve kişiler bu saatlerde toplantı rezervasyonu yapamaz.

Birden çok zaman dilimini engellemenin kolay bir yolu var mı? Ayarlarınızda çalışma saatlerinizi seçerek (diğer tüm saatler otomatik olarak engellenir) veya tarihlerin yanındaki veya belirli bir zaman dilimindeki kilit simgesine tıklayarak zaman dilimlerini engelleyebilirsiniz. Tarihin yanındaki kilide tıklarsanız, o günkü tüm zaman dilimleri bloke edilir. Ardından, her bir zaman dilimindeki kilit simgesine tıklayarak toplantı yapmak istediğiniz zaman dilimlerinin blokajını ayrı ayrı kaldırabilirsiniz. Bu, aynı anda birçok zaman dilimini engellemenin en hızlı yoludur. Bir zaman diliminde kilit simgesine tıklarsanız, bir açıklama girebileceğiniz (ör. 'Öğle Yemeği') bir açılır pencere görünür, ancak herhangi bir şey girmeniz gerekmez, ayrıca yuvayı bloke etmek için "Tamam"a tıklayabilirsiniz.

Toplantımın yerini nerede bulabilirim? İster 'masa 8' gibi fiziksel bir konum, ister sanal bir konum (bir video konferans aracına bağlantı) olsun, toplantılarınızın yeri her zaman programınızda belirtilir. Sanal toplantılarınızın bağlantısı, Dashboard’da toplantınız başlamadan önce görünür. Ayrıca etkinlik günlerinde tüm toplantılarınızın ve bunların konumlarının bir özetini e-postanızda alacaksınız.

Toplantı ortağımın iletişim bilgilerini nerede bulabilirim? Onaylanmış bir toplantınız varsa, görüştüğünüz kişinin e-posta adresi ve telefon numarası profilinde gösterilir. Ayrıca Panonuzdan ulaşılabilen "Messages from Attendees (Katılımcılardan Gelen Mesajlar)" gelen kutusundan da onlara mesaj gönderebilirsiniz. Toplantı ortağınız toplantı yerinizde yoksa, hızlı bir şekilde bağlanmak için onu arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Rezerve edilmiş bir toplantıyı nasıl değiştiririm/iptal ederim? Kontrol panelinizdeki " confirmed meetings (onaylanan toplantılar)" düğmesine tıklayarak veya programınızdaki toplantıya tıklayarak toplantı ayrıntılarına gidin. Ardından, toplantıyı iptal etmek için "cancel" düğmesini veya toplantıyı farklı bir tarih/saat için yeniden planlamak veya toplantıyı bir iş arkadaşınıza aktarmak için "reschedule (yeniden planla)" düğmesini kullanın.

Meslektaşım toplantıya nasıl katılabilir? On-Site Gündeminizi iş arkadaşınızla paylaşın (MeetToMatch'te programınızın altındaki "email my agenda (ajandamı e-postayla gönder)" düğmesini bulun), böylece nereye ne zaman gideceklerini bilsinler. Çoğu toplantı masasında 4 kişiye kadar yer bulunur, böylece her iki taraf da birer meslektaş getirebilir. Online Toplantı ayrıntılarında bulunan video URL'sini paylaşın veya tüm programınızı iş arkadaşınızla paylaşın (MeetToMatch'te programınızın altındaki "email my agenda (ajandamı e-postayla gönder)" düğmesini bulun). Bir toplantı URL'si "meettomatch.com" içeriyor mu? Ardından, iş arkadaşınızın o toplantıya katılmak için bir hesabı olması gerekir.

Toplantımı MeetToMatch'te de bulunan bir iş arkadaşıma nasıl aktarırım? Gösterge tablonuzdaki gelen/bekleyen istekler veya onaylanmış toplantılar düğmesine tıklayarak veya programınızdaki toplantıya tıklayarak toplantı ayrıntılarına gidin. Toplantıyı bir iş arkadaşınıza aktarmak için "reschedule (yeniden planla)" düğmesini kullanın. Toplantı zaten onaylanmışsa, zaman dilimini değiştirmezseniz onaylanmış olarak kalacaktır. Zaman aralığını da değiştirirseniz, karşı tarafın toplantıyı yeniden onaylaması gerekir.

Toplantı isteği göndermenin yanı sıra başka bir kullanıcıyla nasıl iletişim kurabilirim? Onaylanmış bir toplantınız varsa Dashboard'unuzda bulabileceğiniz "(Messages from attendees) Katılımcılardan gelen mesajlar" gelen kutusundan diğer kullanıcıya mesaj gönderebilirsiniz. Bir toplantı talebi aldıysanız, diğer kullanıcıyla gelen kutusundan da iletişim kurabilirsiniz. Diğer kullanıcı, siz onunla iletişime geçtikten sonra size mesaj gönderebilecek. Onaylanmış bir toplantınız yoksa mesaj gönderemezsiniz.

Belirli bir zaman diliminde kimin müsait olduğunu nasıl görebilirim? Belirli bir zamanda bir toplantı ayarlamak için bir zaman aralığına tıklayabilirsiniz. Katılımcı listesini göreceksiniz, ancak yalnızca o anda müsait olan katılımcılar listede olacaktır.

Çevrimiçi toplantımın bağlantısını nerede bulabilirim? Oturumun/görüntülü görüşmenin bağlantısı, oturumun/toplantının başlamasından 30 dakika önce Panonuzdaki "Your next meetings (Sonraki toplantılarınız)" listenizde görünecek ve oturumun/toplantının başlamasından 15 dakika sonra kaybolacaktır. Bağlantıları kişisel programınızda ve Program sekmesinde de bulabilirsiniz.

Çevrimiçi toplantılar için kurulumumu nasıl test edebilirim? Kurulumunuzu, sesinizi ve videonuzu test etmek için varsayılan video konferans aracına buradan bağlanabilirsiniz: http://8×8.vc/meettomatch/checkyourtech

Çevrimiçi etkinlikler sırasında diğer katılımcılarla nasıl bağlantı kurabilirim? Etkinlik bunu destekliyorsa, bir topluluğa katılarak toplantılarınız arasında diğer katılımcılarla takılıp ağ kurabilirsiniz. Bu, örneğin bir Discord sunucusu olabilir. Varsa, MeetToMatch Kontrol Panelinize bir düğme eklenecektir.

Online toplantımı mobil cihazımda yapabilir miyim? Google Play veya App Store'dan 8×8 Meet uygulamasını indirirseniz mümkündür ancak telefon üzerinden ekran paylaşımı yapılamayacağını ve paylaşılan bir sunumdaki bilgileri okumanın zor olacağını unutmayın, bu nedenle Bir dizüstü bilgisayar veya PC kullanmanızı öneririz.

8×8'de sanal bir toplantı sırasında ekranımı nasıl paylaşabilirim? 'Screenshare (Ekran paylaşımı)' düğmesine tıklayarak ekranınızı paylaşabilirsiniz. Sesi de paylaşmak için açılır penceredeki seçeneği belirleyin. Akışınızın kalitesini kaybetmemek için bunun yerine sohbeti kullanarak fragmanınızın/demonuzun bağlantısını paylaşmanızı öneririz. Bu arada, bir ekran paylaşımı sırasında kameranızı da paylaşmak için, web kameranızı açmak üzere ekranınızın alt kısmındaki kamera simgesine tıklayın.

Çevrimiçi toplantılarım için hangi tarayıcıyı kullanmalıyım? Varsayılan video konferans aracı 8×8 kullanıyorsanız, desteklenen tarayıcılar Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge ve Safari'dir. Safari'de 8×8 Görüntülü toplantılar, web sitesi izlemenin kapatılmasını gerektirir. Diğer tarayıcılar da çalışabilir ancak deneyiminiz ideal olmayabilir. En iyi deneyimi Google Chrome'u kullanarak elde edersiniz, bu nedenle onu kullanmanızı öneririz.

Çevrimiçi toplantım sırasında yavaş bir bağlantım var, onu iyileştirmek için ne yapabilirim? Senkronizasyonunuzu kapatın: senkronizasyon, çok fazla bant genişliği hızı alabilir. Aynı anda gerçekleşen güncelleme/indirme olup olmadığını kontrol edin. Sorun bu değilse, video konferans aracınızın ayarlarından gelen ve giden video kalitenizi düşürün.

Videom çalışmıyorsa ne yapmalıyım? Videonuz çalışmıyorsa, tarayıcınızı kapatıp tekrar açmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, başka bir tarayıcıyı/gizli tarayıcıyı deneyin. Hâlâ sorun yaşıyorsanız MeetToMatch profilinizde genellikle farklı bir video konferans aracına geçebilir veya bir alternatif önermek için diğer kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Varsayılan 8×8 platformu dışında başka bir video konferans teknolojisi seçebilir miyim? Etkinlik organizatörü bunu etkinleştirdiyse, profil ayarlarınıza gidebilir ve Zoom veya Skype gibi mevcut alternatiflerden birini seçebilirsiniz. Başka bir video konferans platformu seçtikten sonra, kişisel Zoom bağlantınızı veya Skype kullanıcı adınızı ekleyebileceğiniz yeni bir alan görünecektir. Ücretsiz bir Zoom hesabı kullanıyorsanız, çalışabilmesi için bağlantının bir şifre içermesi GEREKİR (URL'nizde bir 'pwd=' varsa, sorun yok).

Çevrimiçi toplantımın düğmesi görünmüyor, ne yapabilirim? Doğru saat dilimini seçtiğinizden emin olmak için saat dilimi ayarlarınızı tekrar kontrol edin. Düğme, toplantınız başlamadan yalnızca 30 dakika önce görünür, bu nedenle saat diliminiz beklediğinizden bir saat sonraya ayarlanmışsa, henüz bir düğme olmayacaktır. Ayrıca, toplantı saatinizden gerçekten 30 dakika önce mi yoksa daha erken mi olduğunu kontrol edin. Saat diliminiz doğruysa ve hâlâ göremiyorsanız, info@meettomatch.com adresine acil bir e-posta gönderin ve buluşacağınız kişiye Skype Kimliğiniz veya Google Hangouts bağlantısı gibi sizinle iletişim kurabileceği alternatif bir yolla mesaj gönderin.

Platformdaki yıldız derecelendirmesi nasıl çalışır? Yıldız derecelendirmesinin yüksek olması, toplantı talebinize yanıt verme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Aşağıdakileri yaparak bir yıldız alırsınız: Yıldız 1: bir logo ve resim dahil olmak üzere profilinizi tamamlayarak. Yıldız 2: başkalarına toplantı istekleri göndererek. Yıldız 3: onaylanmış toplantılar aldığınızda. Yıldız 4: Kayıt yaptıran yeni katılımcıları kontrol etmek için düzenli aralıklarla geri dönün.

Programımdaki en son değişikliklerden nasıl haberdar olabilirim? Toplantı yöneticisinde kişisel programınızdaki en son değişiklikleri kontrol etmek için etkinlik sırasında MeetToMatch'te oturum açın. Programınızı kontrol etmek için iOS veya Android uygulamamızı da kullanabilirsiniz.

bottom of page